Wieczór kawalerski - pomysły

Wieczór kawalerski: 7 sprawdzonych pomysłówMusisz zorganizować wieczór kawalerski, ale nie wiesz jak to powinno wyglądać? Sprawa załatwiona i nie masz…

Wieczór kawalerski - pomysły

Wieczór kawalerski: 7 sprawdzonych pomysłów

Musisz zorganizować wieczór kawalerski, ale nie wiesz jak to powinno wyglądać? Sprawa załatwiona i nie masz się czym martwić. 7 propozycji i liczne wskazówki na wieczór kawalerski masz już gotowe.

Mężczyźni są dosyć schematyczni, jeśli chodzi o wymyślanie scenariuszy imprezy kawalerskiej i nie chcą zazwyczaj zbyt skomplikowanych pomysłów. Tymczasem można inaczej. Oto 7 sprawdzonych pomysłów na wieczór kawalerski, czyli coś innego niż wizyta w klubie go-go czy taniec striptizerki na rurze (Striptizerka na wieczorze kawalerskim: za i przeciw), choć oczywiście zawsze można połączyć "przyjemne z pożytecznym".

1  Ekstremalny wieczór kawalerski
    Nie chodzi o „hard corową” ilość alkoholu, ani striptizerek w tym wypadku. Coraz częściej panowie wybierają po prostu sporty ekstremalne, paintballa, tzw. off roady (np. na quadach), skoki na spadochronie, paralotnię, czy bardziej popularne gokarty, dla zaawansowanych – treningi survivalowe – obozy przetrwania. Właściwie wszystko, czego dusza sportowca i uzależnionego od adrenaliny tylko zapragnie można zrealizować podczas wieczoru kawalerskiego. To także świetny wstęp do imprezy czy grillowania na świeżym powietrzu.
   
2   Wyjazdowy/weekendowy wieczór kawalerski
     To propozycja dla tych, którzy potrafią się zorganizować wcześniej i chętnie przeznaczą większy budżet na połączenie imprezy z odpoczynkiem. Gdzie można wyjechać? Najczęstsze kierunki i rodzaje wypadów: w góry, na Mazury, nad morze i za granicę; pod namioty, do domków, na działkę lub do hotelu/pensjonatu. Inne opcje to: rejs na żaglach, spływ kajakowy, wycieczka promem np. do Szwecji, wypad na skałki, wycieczka rowerowa, spot motocyklowy, itp. Można także wspólnie wybrać się na festiwal rockowy/jazzowy czy koncert ulubionej kapeli do innego kraju. Wszystko powinno być dopasowane do zainteresowań Pana Młodego.
   
3   Kursy i warsztaty
    Ciekawą przeróbką wyjazdowo-weekendowej formy w dodatku połączonej ze sporą dawką adrenaliny mogą być przeróżnego rodzaju kursy czy warsztaty. Na przykład warsztaty kulinarne dr Łuczaja, który uczy przyrządzania potraw z dzikich roślin i owadów. Ich częścią jest degustacja wielu oryginalnych potraw z żywych, polnych stworzeń. Świetna sprawa dla znudzonych biznesmenów marzących o powrocie do natury, wegatarian (opuszczają część niedotyczącą roślin) i interesujących się przyrodą ludzi. Inne tego typu pomysły to np. warsztaty nauki gry na bongosach, bębnach lub po prostu perkusji.
   
4  Gry miejskie
    Są to różnego typu gry tematyczne, w których są zadania do wykonania i w których zdobywa się punkty lub różne prezenty. Dobra dla osobników z zacięciem detektywistycznym i maniaków gier strategicznych. Oczywiście mogą zakończyć się imprezą w klubie lub dyskotece.

5  Zwiedzanie miasta/okolicy
    To nieco krótsza wersja wycieczki. Wynajmujecie limuzynę, Hummera lub jakikolwiek inny ciekawy pojazd oraz przewodniczkę, która w zabawnej formie opowiada Wam o zabytkach lub miejscach, które mijacie. Możecie zatrzymywać się przy konkretnych punktach zwiedzania. Dobre dla podróżników i zapalonych "zwiedzaczy" muzeów.
  
6  Imprezowy autobus
    Sprawa jest prosta. Wynajmujecie piętrowy lub inny autobus/pojazd, którego wnętrze jest przystosowane do imprezowania. Czasami nawet można do środka zaprosić striptizerkę, bo jest zamontowany odpowiedni przyrząd do tańca na rurze. Jazda po okolicy i tzw. robienie hałasu to chyba jedna z ulubionych form oryginalnego spędzania wieczoru kawalerskiego.
   

7  Oryginalny prezent
    Panu Młodemu prezentów się raczej nie kupuje, chyba, że jest to butelka alkoholu lub - rzadziej – jakiś gadżet z sex shopu. Warto jednak zaznaczyć, że jesteście jedną ekipą i sprawić oryginalny prezent dla każdego uczestnika wieczoru kawalerskiego. Mogą to być np. zabawne koszulki, czapki czy buty.

Autor: Weronika Ulicz

O nas

Jesteśmy bazą firm, ale przede wszystkim jesteśmy portalem kojarzącym ze sobą nowożeńców z dostarczycielami usług, które pozwalają Tym pierwszym przygotować najważniejszy dzień w ich życiu.