Kwiaty w kościele i dekoracje kościelne

Dekoracje kościelne

Skromnie i ze smakiem – to najczęstsze odpowiedzi Państwa Młodych na pytanie o to, jak powinien być udekorowany kościół na czas ceremonii ślubnej. A to, na jakie dokładnie dekoracje kościelne się zdecydujecie, zależy między innymi od Waszych zasobów finansowych.

Najbardziej obciążającą ślubny budżet jest opcja wynajęcia dekoracji z kwiaciarni, która ozdoby niejednokrotnie nie tylko wypożycza, ale też sama dba o ich rozmieszczenie w kościele. To najdroższy ze sposobów. Można jednak zmniejszyć koszty. Jest na to kilka rad. Kwiaty i inne wybrane ozdoby można kupić, a kościół ozdobić samodzielnie, czy przy pomocy najbliższych. Wiele osób skłania się także ku samodzielnemu wykonaniu takich kościelnych dekoracji. Korzystnym wyjściem jest też umieszczenie ozdób kościelnych (lub całej usługi, łącznie z ozdabianiem świątyni) na liście naszych ślubnych prezentów. Dzięki temu ciocia czy wujek nie będą musieli się zastanawiać, jaki prezent Wam sprawić, a Wy nie będziecie musieli się martwić o ten element przedślubnych przygotowań. Koszty dekorowania kościoła można również podzielić z nowożeńcami, którzy ślub biorą w tym samym dniu, co Wy.

Najważniejsze jest jednak to, aby już na samym początku, zgodę na przyozdobienie kościoła otrzymać od jego proboszcza. Bez takiej promesy, nie możecie niestety stosować żadnych ozdób, z wyjątkiem kwiatów, które ustawicie przez ołtarzem. Od niego też, jeśli otrzymaliście zgodę księdza, powinniście zaczynać dekorowanie kościoła. W bukietach ustawionych przed ołtarzem nie powinno zabraknąć kwiatów w odcieniu różu i bieli. Bardzo ważne jest też udekorowanie krzeseł Pary Młodej oraz jej świadków. Można to zrobić np. poprzez nałożenie na nie specjalnych, satynowych pokrowców, ozdobionych dodatkowo z tyłu drapowaniami i/lub wstęgami. Podobnie trzeba zadbać o ławy, w których zasiadają ślubni goście. Pomocne tu będą niewielkie bukiety kwiatów i tiulowe wstęgi. Pięknie i romantycznie wygląda także kwiatowa aleja, czyli droga, po której kroczy Para Młoda do ołtarza - ozdobiona kwiatami ułożonymi w wazonach. Efekt można spotęgować poprzez ustawienie wzdłuż tej drogi (dywanu) kilku lub kilkunastu świeczek w ozdobnych świecznikach.

Czytany 345018 razy

O nas

Jesteśmy bazą firm, ale przede wszystkim jesteśmy portalem kojarzącym ze sobą nowożeńców z dostarczycielami usług, które pozwalają Tym pierwszym przygotować najważniejszy dzień w ich życiu.